Strona główna
Buty
Tutaj jesteś
Buty

Czym kierować się przy zakupie obuwia dziecięcego?

Data publikacji 9 października 2020

Rodzice z dużą uwagą podchodzą do kompletowania wyprawki dla dziecka, chcąc zapewnić mu wygodę i prawidłowy rozwój. Ważnym elementem codziennego ubioru już od najmłodszych lat są buty. Ich wybór może nastręczać trudności, a maluch nie zawsze umie komunikować swoje potrzeby. To na dorosłych spoczywa więc odpowiednie dobranie modelu i materiału obuwia dziecięcego.

1. Dopasowany rozmiar
2. Naturalny materiał na obuwie dziecięce
3. Szczegóły ważne dla codziennej wygody

Na wczesnym etapie rozwoju niewłaściwie dobrane obuwie może mieć wpływ na deformacje stopy, palców, a nawet skrzywienie kręgosłupa. Dlatego tak ważne jest, by rodzice wybierając sklep z butami dla dzieci i przeglądając jego asortyment, kierowali się kilkoma istotnymi kryteriami.

1. Dopasowany rozmiar

O tym, jak szybko dzieci wyrastają z butów i ubrań, wiedzą wszyscy rodzice. Dlatego powszechne jest kupowanie rzeczy o rozmiar większych, co w przypadku butów dziecięcych nie jest dobrym wyborem, bo może negatywnie wpłynąć na postawę i sposób poruszania się. Aby prawidłowo określić wymiary stopy, najlepiej odrysować ją na kartce, zmierzyć od czubka najdłuższego palca do pięty i dodać 0,5 centymetra, które zapewnią wygodę podczas chodzenia. Nawet w okresie intensywnego wzrostu dziecka, określając rozmiar, nie powinno się przekraczać 1 cm zapasu ponad obrys stopy.

2. Naturalny materiał na obuwie dziecięce

Nie ulega wątpliwości, że naturalna skóra jest najlepszym materiałem na obuwie dziecięce. Zapewnia maluchowi komfort podczas noszenia, dostosowując się do kształtu jego stopy, oraz gwarantuje cyrkulację powietrza. Zapobiegnie to poceniu się skóry, zwłaszcza jeśli dziecko przez długie godziny nie będzie zdejmować obuwia – na przykład w przedszkolu.

3. Szczegóły ważne dla codziennej wygody

Wygodne obuwie dziecięce, szczególnie jeśli kupujemy model zabudowany, musi wyróżniać się kilkoma cechami. Podeszwa powinna być elastyczna i pozwolić, by stopa zginała się w fizjologiczny sposób. Nie mniej ważna jest wzmocniona zapiętka. Dzięki niej następuje stabilizacja ułożenia stopy, szczególnie gdy nie jest ona jeszcze w pełni ukształtowana – czyli nawet do 7-8 roku życia. W modelach z usztywnioną zapiętką zwykle również tylna część podeszwy jest wzmocniona – to dobre rozwiązanie, tym bardziej, że obuwie dedykowane dzieciom nie powinno posiadać nawet niewielkich obcasów ani koturn. Rodzice kupując buty dla dziecka muszą też zwrócić uwagę na kształt noska. Wysoki i szeroki nie będzie powodował uciskania palców, a w efekcie ich deformacji.

Redakcja galeriaobuwia.pl

Witajcie na naszym modowym szlaku piękna i zdrowego stylu życia! Jesteśmy zespołem pasjonatów, ekspertów w dziedzinach mody, urody i zdrowia, którzy wspólnie kreują przestrzeń pełną inspiracji dla każdego, kto pragnie odkrywać swój indywidualny styl oraz troszczyć się o swoje dobre samopoczucie. Razem z nami wkroczcie w świat najnowszych trendów, praktycznych wskazówek dotyczących pielęgnacji i zdrowego życia, tworząc razem z nami unikalną podróż w stronę lepszego i piękniejszego "ja". Dołączcie do naszej społeczności, aby razem kształtować swój niepowtarzalny wizerunek i zdrowy styl życia, który odzwierciedla wyjątkowość każdej osoby.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Buty Lanqier