Strona główna
Buty
Tutaj jesteś
Buty

Domowe sposoby na rozciągniecie za ciasnych butów

Data publikacji 30 września 2019

Każdemu z nas niejednokrotnie zdarzyło się kupić za ciasne buty. Najprościej byłoby je wymienić na rozmiar większe, jednak co zrobić gdy wymiana nie wchodzi w grę? Zanim oddasz je mamie lub siostrze bądź zakopiesz na dnie szafy spróbuj samodzielnie je rozciągnąć.


Jak rozciągnąć nowe buty? – kilka domowych sposobów.

 1. Mokre skarpety
  Pierwszym znanym sposobem na rozciągnięcie ciasnych butów jest ubranie grubych, nieco mokrych skarpet na stopy a następnie założenie felernych butów. Efekt zależy od tego jak długo będziemy chodzić w takim zestawie. Po kilku godzinach buty powinny nieco się rozciągnąć. Dla wzmocnienia efektu zabieg możemy powtórzyć kilkukrotnie.
 2. Młotek
  Aby nieco rozszerzyć buta możemy delikatnie postukać młotkiem w wewnętrzną jego część (na pięcie). Aby nie uszkodzić obuwia należy czynność tą wykonywać przez szmatkę. Pamiętajmy by nie stosować tej metody na obuwiu lakierowanym. Lakier pod wpływem uderzeń może popękać.
 3. Gazety
  Namoczone alkoholem gazety ciasno wkładamy do butów i odczekujemy kilka godzin. Gazet powinno być na tyle dużo by rozciągnęły buta. Przy stosowaniu tej metody należy uważać by alkohol nie odbarwił obuwia z zewnątrz.
 4. Parująca woda
  Aby rozciągnąć buty możemy przytrzymać je nad parującą wodą (np nad czajnikiem lub garnkiem). Gdy buty będą rozgrzane i wilgotne należy pochodzić w nich kilka godzin.
 5. Zamrażarka
  Przy rozciąganiu butów pomóc może nam zamrażarka. Do foliowych woreczków wlewamy wodę a następnie szczelnie zawiązujemy i wkładamy do butów. Tak przygotowane obuwie wsadzamy do zamrażarki i odczekujemy aż woda zamarznie. Wraz z powiększaniem się objętości zamarzającej wody nasze buty będą się rozciągać. Należy uważać jednak by wody w woreczkach nie było zbyt dużo gdyż podczas zbyt intensywnego rozciągania buty mogą popękać. Sposób ten sprawdzi się wyłącznie w przypadku obuwia skórzanego.
 6. Suszarka
  Zbyt ciasne obuwie możemy rozciągać za pomocą ciepłego powietrza z suszarki. Ogrzane buty zakładamy na stopy i spacerujemy po mieszkaniu aż wystygną. Czynność powtarzamy kilkukrotnie aż osiągniemy zamierzony efekt.
 7. Preparaty do rozciągania obuwia
  Jeśli domowe sposoby zawiodą z pomocą przyjść mogą specjalne preparaty do obuwia. Wystarczy spryskać buty i chodzić w nich na co dzień a po jakimś czasie buty się rozciągną.

Jeżeli wykorzystałaś już wszystkie domowe sposoby na rozciągnięcie butów i nie osiągnęłaś wymarzonych rezultatów możesz oddać za ciasne buty do szewca. Po kilku dniach u specjalisty buty będą pasowały idealnie. Rozciąganie obuwia na prawidłach jest niedrogie a bardzo skuteczne.

śniegowce dla dzieci

Redakcja galeriaobuwia.pl

Witajcie na naszym modowym szlaku piękna i zdrowego stylu życia! Jesteśmy zespołem pasjonatów, ekspertów w dziedzinach mody, urody i zdrowia, którzy wspólnie kreują przestrzeń pełną inspiracji dla każdego, kto pragnie odkrywać swój indywidualny styl oraz troszczyć się o swoje dobre samopoczucie. Razem z nami wkroczcie w świat najnowszych trendów, praktycznych wskazówek dotyczących pielęgnacji i zdrowego życia, tworząc razem z nami unikalną podróż w stronę lepszego i piękniejszego "ja". Dołączcie do naszej społeczności, aby razem kształtować swój niepowtarzalny wizerunek i zdrowy styl życia, który odzwierciedla wyjątkowość każdej osoby.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Buty Lanqier