Jak dbać o skórzane obuwie?

Skórzane buty to produkt ponadczasowy. Naturalna skóra z każdą stylizacją wygląda bardzo dobrze. Skórzane buty, paski, torebki czy portfele to towar luksusowy, w związku z tym, że sklepy przesycone są towarami marnej jakości skóra jest takim produktem, który pozostaje ponadczasowy, bardzo dobrze trzyma cenę, ale także doskonale się prezentuje.

Jaka jest cena skórzanych butów?

W dobrej jakości skórzane buty niestety trzeba zainwestować, nie ma najmniejszych szans aby kupić buty, torebkę czy pasek z naturalnej skóry za kilkadziesiąt złotych. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że inwestycja w taki produkt, który nie należy do najtańszych, może być inwestycją na wiele długich lat. Naturalna skóra wymaga tego, aby o nią dbać, poświęcenie jej czasu i odrobiny energii oraz regularność mogą sprawić, że zachowa swoją urodę na wiele lat.

Jak dbać o skórzane obuwie?

Przede wszystkim regularność. Skórzane buty wymagają tego, aby czyścić je regularnie, może niekoniecznie po każdym noszeniu, ale na pewno co kilka razy. Warto zaopatrzyć się w prawidła. Prawidła są to drewniane przedmioty, które mają imitować stopę. Umieszczenie prawideł w bucie ma za zadanie nie tylko pomóc w utrzymaniu ich nieskazitelnego kształtu, ale ma pomagać w odpowiednim schnięciu obuwia. Wysokiej jakości prawidła, najlepiej cedrowe doskonale sprawdzają się w walce z zarazkami, które znajdują się w butach, umieszczenie ich w butach sprawia, że skóra cały czas zachowana jest w swoim kształcie, a ponadto w butach zachowana jest suchość i odpowiednie warunki.
Oczyszczanie obuwia jest niezmiernie ważne zwłaszcza w zimie. Wszechobecna sól przykleja się do butów i niszczy skórę, dlatego tak istotne jest regularne ich mycie. Można do tego stosować specjalne mydła oraz wilgotną szmatkę, ale równie dobrze poradzi sobie najzwyklejsze mydło. Po umyciu należy dać butom czas na dokładne wyschnięcie. Raz na jakiś czas warto skorzystać z renowatora do skóry.
Renowator to produkt, który ma za zadanie dokładne oczyszczenie skóry z soli, która się w nią wgryzła oraz z pozostałości kosmetyków. Po użyciu renowatora warto nałożyć na skórę krem w odpowiednim kolorze. Krem należy nakładać w bardzo niewielkich ilościach, najlepiej sprawi się do tego bawełniana szmatka, nie można zapomnieć o tym, że ścierki nie da się doprać, więc lepiej użyć starej, albo przeznaczonej jedynie do pielęgnacji obuwia. Ostatnim elementem jest pastowanie. Pastę nakłada się w śladowych ilościach jedynie na czubki i miejsca z tyłu buta. Pastę poleruje się szczotką najlepiej z końskiego włosia.