Po co zakładamy marynarki na koszule?

Noszone przez panów marynarki potrafią wyglądać naprawdę niesamowicie. Wiele zależy oczywiście od tego, czy krój został odpowiednio dobrany do figury, a kolory właściwie zestawione. Warto jednak zadać sobie pytanie, dlaczego tak właściwie sięgamy po marynarki? Co sprawia, że tak chętnie dodajemy je do naszej garderoby? 

Dlaczego nosimy marynarki?

To pytanie okazuje się być niezwykle ciekawe. Dlaczego tak właściwie sięgamy po marynarki? Czemu wciąż z nich nie rezygnujemy, tylko kupujemy nowe, modne modele? Na samym początku warto wskazać, że dla wielu osób marynarka jest oczywistym skojarzeniem z garniturem. Mamy w takim przypadku dopasowane do góry spodnie, a całą stylizację uzupełniamy jeszcze o koszule, eleganckie buty, pasek, krawat bądź muszkę. Marynarki pojawiają się więc w takim zestawie na każdej większej uroczystości. Kojarzymy je ze specyficznym dress codem. 

Marynarka to także odzienie wierzchnie. Gdy w koszuli jest nam za zimno, to zarzucamy na ramiona to dodatkowe ubranie. Wiele zależy od tego, z jakiego materiału szyte są marynarki. Te z grubej wełny doskonale grzeją i sprawiają, że nosimy je także pod kurtkami czy płaszczami. 

Marynarki w eleganckich zestawieniach

Marynarki potrafią wyglądać niezwykle elegancko i chyba za to tak bardzo je lubimy. Wielu panów czuje się w marynarce podobnie, jak kobiety w małej czarnej. Takie ubrania po prostu lubimy zakładać od czasu do czasu. Jeżeli chodzi o elegancki zestawienia, to tutaj często są to komplety, do których dopasowane są spodnie. Mowa oczywiście o wspomnianych już garniturach. Czasami całość uzupełnia też pasująca kamizelka. 

Marynarka doskonale leży na koszuli. Gdy jest nam za gorąco, to możemy zdjąć odzienie wierzchnie i pochwalić się pięknym odcieniem materiału czy niecodziennym wzorem. Eleganckie koszule muszą być odpowiednio dopasowane do sylwetki. Nie ma tutaj mowy o zbyt dużych modelach, w których rękawy wręcz zakrywają nam dłonie. To nie czas na oversize. 

Marynarki w codziennych stylizacjach

Gdy zakładamy marynarki na co dzień, to zapewne oczekujemy, że nie będą one krępowały naszych ruchów. Stąd też tak popularne stały się warianty sportowe, które idealnie nadają się do casualowych stylizacji. Nie musimy całkowicie rezygnować z elegancji, jeżeli chcemy założyć klasyczną koszulkę z krótkim rękawem i w jednym kolorze. Na nią również możemy zarzucić marynarkę. 

spodnie? O jakie modele powinniśmy wzbogacić naszą szafę? Tutaj mówi się najczęściej o klasycznych jeansach, ale tych dobrej jakości. Koniecznie unikajmy przetarć czy dziur, ponieważ te wcale nie tak łatwo jest zestawić z marynarką, chociaż nie oznacza to, że jest to niemożliwe. Ale nie warto natomiast zapominać o modelu znanym jako chinosy. Możemy też zaszaleć z kolorem i wybrać na przykład bordowe spodnie, które zestawimy z czarną marynarką. 

Wiemy już, że w codziennych stylizacjach pod marynarką może ukrywać się koszulka z krótkim rękawem. A co z koszulami? Z powodzeniem znajdziemy też te mniej formalne modele, na przykład w ciekawe wzorki, które również bez problemu zestawimy z tym odzieniem wierzchnim.