Jak dobrać odpowiednią czapkę do płaszcza?

Niskie temperatury na zewnątrz powodują, że nawet najwięksi przeciwnicy czapek zakładają coś na głowę. Do sportowej bluzy lub kurtki w bardzo prosty sposób można dobrać pasującą czapkę. Problem pojawia się, gdy chcemy ubrać elegancki płaszcz. Zadajemy sobie wtedy pytanie: Jaka czapka do płaszcza? A może kapelusz?
Wybór czapki do płaszcza nastręcza kobietom wiele problemów. O ile panowie zwykle chodzą w ciemnych, jednokolorowych płaszczach, kolorystyka damskich płaszczy jest niemal nieograniczona.

Wybierając kolor czapki lub kapelusza możemy wybrać dwa warianty. Świetnie pasować do płaszcza będzie czapka w tym samym kolorze, dzięki czemu uzyskamy efekt elegancji i klasycznego wyglądu, lub w kolorze kontrastowym co świetnie sprawdzi się podczas niezobowiązujących spotkań. Pamiętać należy jednak by wzorzyste czapki zarezerwować wyłącznie do jednokolorowych płaszczy.


Jeżeli posiadamy kilka płaszczy w różnych kolorach, lub nasz płaszcz jest w odważnym kolorze najlepiej jeśli dobierzemy do niego szarą czapkę. Szary jest kolorem na tyle uniwersalnym, że będzie pasował do każdego płaszcza.


Na spotkaniach biznesowych bardzo dobrze sprawdzi się długi płaszcz, do niego najlepiej będzie pasował toczek. Nadaje on szyku i niewymuszonej elegancji.


Do płaszcza krótkiego rewelacyjnie sprawdzi się czapka tradycyjna, dzianinowa, z wywiniętym brzegiem. Najlepiej jeżeli nie będzie ona posiadała pompona z włóczki. Pompon futerkowy może jednak dodać lekkiej i pożądanej ekstrawagancji.


Jeżeli chcemy uzyskać nieco zawadiacki charakter naszej stylizacji możemy do luźnego płaszcza dobrać czapkę zwisającą. Nie sprawdzi się ona jednak z eleganckimi płaszczami.


Odważne panie, które potrafią bawić się modą, posiadające własny styl mogą pokusić się o założenie pilotki. Będzie to jednak wymagało większej uwagi podczas doboru stroju.
Wybierając czapkę, kierujmy się nie tylko modą i atrakcyjnością nakrycia głowy. Musimy czuć się w czapce wygodnie, komfortowo i nieskrępowanie. Jeśli nie lubimy rzucać się w oczy wybierajmy czapki stonowane, w neutralnych kolorach, bez wzorów i zbędnych, ekstrawaganckich dodatków.


Oprócz czapek, do wszelkiej długości płaszczy świetnie nadadzą się kapelusze. Moda na styl retro spowodowała, że kapelusze wróciły do łask. Stylizacja taka jednak nie sprawdzi się w bardzo zimne dni.
Przy wyborze czapki nie trzymajmy się sztywno modowych zasad. Aby nasza zimowa stylizacja nie była nudna należy mieszać style i dodatki. Dobrze dobrana czapka zmieni nasz wygląd w kilka sekund.