Jak dobrać odpowiedni kombinezon do mojej figury?

W szafie modnej, niezależnej i odważnej kobiety powinien znaleźć się kombinezon. Kombinezony to ta część kobiecej garderoby, która od lat uważana jest za nieco ekstrawagancką. Są one jednak bardzo szykowne, eleganckie i uniwersalne. Świetnie nadadzą się na niezobowiązującą imprezę, romantyczną randkę oraz wesele. Kombinezon to świetna alternatywa dla wieczorowej sukienki. Wiele kobiet unika kombinezonów w obawie, że posiadają nieodpowiednią figurę do noszenia tego typu odzieży. Znając mankamenty naszej figury oraz zdając sobie sprawę z posiadanych walorów możemy w idealny sposób dobrać kombinezon dla siebie. Dobrze dobrany kombinezon podkreśli nasze atuty.


Przed zakupem kombinezonu warto zobaczyć go w sklepie, przymierzyć oraz ocenić czy wyglądamy w nim atrakcyjnie.
Można powiedzieć, że jest to ciuch idealny, praktyczny, uniwersalny oraz odpowiedni w każdej sytuacji, jednak jak dobrać kombinezon do sylwetki?


Aby dobrze dobrać kombinezon musisz zwrócić uwagę jaki typ figury posiadasz. Kobietom o figurze klepsydry będą pasowały niemal wszystkie kombinezony. Na klepsydrze każdy krój będzie leżał dobrze.Jest to figura bardzo proporcjonalna, przy której możemy pozwolić sobie na podkreślenie talii. Kobiety o figurze gruszki powinny eksponować wąskie ramiona. Świetnie sprawdzą się tutaj kombinezony z marszczeniami oraz aplikacjami, które przyciągną wzrok w okolice ramion. Panie o figurze modelek ( figura T) powinny zrezygnować z modeli kombinezonów podkreślających ramiona. Świetnie będą natomiast wyglądać w kombinezonach z długością spodni 3/4. Kobiety o sylwetce T mogą pozwolić sobie na noszenie kombinezonów oversize.


Panie posiadające figurę jabłka mogą mieć problem z doborem odpowiedniego kombinezonu z powodu braku wcięcia w talii oraz dość masywnej górze sylwetki. „Jabłka” zazwyczaj posiadają piękne, szczupłe nogi dlatego też powinny wybierać kombinezony z krótkimi nogawkami.


Wiele kobiet myśli, że kombinezon jest zarezerwowany wyłącznie dla kobiet wysokich. Nic bardziej mylnego. Kombinezon jest świetną propozycją dla pań o niskim i średnim wzroście. Niskie panie powinny wybierać wśród luźnych fasonów, a swój wzrost tuszować butami na obcasie lub koturnie, dzięki czemu będą wyglądały na wyższe i szczuplejsze. Dla niezbyt wysokich pań najlepiej sprawdzą się kombinezony o jednolitych kolorach, bez wzorów.


Kombinezon idealnie sprawdzi się latem, lecz z odpowiednio dobranymi dodatkami posłuży nam również jesienią i zimą. Niezależnie od typu figury każda kobieta jest w stanie dobrać kombinezon dla siebie.