Które kosmetyki są dobre do wykonania demakijażu?

Na rynku znajdziemy mnóstwo kosmetyków do demakijażu różnego rodzaju. Prawidłowe przeprowadzenie demakijażu jest bardzo ważne i wpływa na naszą kondycję skóry. Jakie kosmetyki są najlepsze do demakijażu? Które z nich wybrać? O czym warto pamiętać podczas zakupu takich produktów?

Kosmetyki do demakijażu

Demakijaż ma na celu usunięcie z twarzy zanieczyszczeń, brudu i nałożonego makijażu. Każdego dnia na naszej skórze gromadzą się pyły i pot, które zatykają pory i negatywnie wpływają na oddychanie skóry. To wszystko prowadzi do powstawania na twarzy zaskórników i krostek, które stanowią niemały problem.
Demakijaż pozwala uzyskać świeży wygląd cery, gdyż oczyszczona cera to zdrowa i jędrna twarz. Problemy ze skórą często właśnie wynikają z nieodpowiedniego oczyszczania skóry. W tym celu przydadzą nam się kosmetyki takie jak mleczka, płyny micelarne, czy specjalne toniki.

Jakie kosmetyki są najlepsze do demakijażu?

Wybierając kosmetyki do demakijażu powinniśmy kierować się tym, w jakim stanie jest nasza skóra i jaki mamy typ cery. Mleczko do demakijażu będzie najlepszym wyborem dla cery suchej lub normalnej, jednakże nie nadaje się do tłustej skóry (może zatykać pory i powodować wypryski na twarzy). Składniki lipidowe zawarte w mleczku pozwalają lekko natłuścić suchą skórę, nawilżyć ją i zmniejszyć uczucie podrażnienia cery.
Jeśli chodzi o cerę trądzikową lub tłustą, w tym przypadku dobierzmy żele i pianki do mycia twarzy. Pomagają one pozbyć się łoju potowego ze skóry i jej nie ściągają. Jednakże cera wrażliwa raczej nie polubi tego typu kosmetyków, dlatego raczej dobierzmy oczyszczający krem lub nasączone chusteczki.

Pielęgnacja cery

Pamiętajmy o tym, że jeśli chodzi o tonik – należy go stosować po użycie mleczka, pianki lub żelu. Tonik pozwoli odświeżyć skórę i zamknąć pory. Do tłustej skóry dobierzmy kosmetyk z substancjami bakteriobójczymi i ściągającymi, a do cery suchej warto wybrać składniki odżywcze i nawilżające.
Jednym z popularniejszych rodzajów środka do demakijażu jest płyn micelarny, który cechuje się uniwersalnością. Posiada on cząsteczki tłuszczowe i wodne, które podczas kontaktu z cerą łączą się z łojem, co pozwala usunąć wszystkie zanieczyszczenia skóry. Często płyn micelarny posiada w składzie także minerały i witaminy.
W drogeriach i aptekach znajdziemy także środki do pielęgnacji typu 2 w 1 (np. pianka z tonikiem do twarzy). Niektóre z nich pozwalają nawet połączyć peeling z maseczką i żelem do twarzy. Najszybszym rozwiązaniem będą chusteczki lub płatki do demakijażu, które możemy stosować każdego dnia.

Wybierając kosmetyki do pielęgnacji cery i demakijażu, kierujmy się potrzebami naszej skóry i dobrą jakością produktu. Postawmy na zaufaną i sprawdzoną markę, dzięki czemu nasza skóra odzyska blask i będzie w pełni odżywiona. Do demakijażu możemy użyć specjalnych chusteczek nawilżających, płynów micelarnych, mleczek, czy toników do twarzy. Szeroki wybór sprawi, że każdy znajdzie coś odpowiedniego do danego typu cery.