Strona główna
Buty
Tutaj jesteś
Buty

Emu – czy na prawdę są warte swojej ceny?

Data publikacji 5 października 2019

Pewnie nie raz zastanawiałaś się czemu buty EMU są tak popularne. Mówi o nich wiele celebrytek i podróżników. Czy na prawdę są takie dobre? A jeśli tak to czy są warte swojej niebotycznej ceny?

Z jakiego materiału wykonane są EMU?

Buty EMU wykonane są z wełny merynosów. Wełna ta charakteryzuje się niezwykłą delikatnością i miękkością. Ten naturalny materiał jest bardzo trwały, dobrze oddychający, nie pozwalający na przegrzanie, świetnie przystosowuje się do zmieniających warunków pogodowych. Dzięki wspaniałej termoregulacji w zimie daje poczucie komfortowego ciepła, w lecie natomiast chłodzi. Wełna merynosów w przeciwieństwie do włókien syntetycznych absorbuje wilgoć. Woda nie ulega kondensacji tylko odparowuje, dzięki czemu mamy poczucie suchości co jest niezwykle ważną cechą zimowych butów. Buty z wełny merynosów gwarantują optymalną wymianę powietrza i przewiewność. Nie wymagają one zbyt częstego czyszczenia, wystarczy je wietrzyć gdyż wełna merynosów regeneruje się podczas kontaktu z tlenem.

Dzięki zawartości naturalnych tłuszczów (swojego rodzaju naturalny impregnat) trudniej się brudzi a wszelkie istniejące zabrudzenia łatwo z niej schodzą. Wełna jest środowiskiem bardzo nieprzyjaznym dla bakterii, dzięki czemu mamy pewność, że buty nie będą brzydko pachnieć. Włókna wełniane są niezwykle elastyczne, dzięki czemu nawet po rozciągnięciu wracają do swojej pierwotnej długości. Buty EMU zachowują więc na wiele lat swój kształt. W odróżnieniu od innych rodzajów wełny, wełna merynosów jest bardzo miękka i niegryząca. Wełna merynosów jest w 100% naturalnym materiałem i podlega biodegradacji.

EMU – czy na prawdę są takie ciepłe?

Bez problemu buty EMU można nazwać najcieplejszymi butami świata.
Są to niesamowicie wytrzymałe śniegowce, dzięki którym stopa nie marznie nawet przy temperaturze -30 stopni. To buty do zadań specjalnych, idealnie nadające się na największe śnieżyce. Mimo uczucia ciepła buty zapewniają suchość stopy. Uczucie wygody i komfortu zapewnia także podeszwa, dzięki której nie ślizgamy się.

Reasumując: EMU – czy warto je kupić?

Odpowiedź na to pytanie może być jedynie twierdząca. Buty EMU są wysoko gatunkowe. Wytrzymują kilka lat bez większych przetarć. Dają poczucie komfortu i ciepła. Są niesamowicie wygodne dzięki czemu nie straszne nam zaspy. Mimo bardzo niskich temperatur nogi będą zawsze ciepłe jednak nie przegrzane.
Buty EMU warte są swojej wysokiej ceny. Płacimy za niesamowicie wysoką jakość i luksus na lata. Dzięki długiej żywotności ich cena nam się zwróci.

Redakcja galeriaobuwia.pl

Witajcie na naszym modowym szlaku piękna i zdrowego stylu życia! Jesteśmy zespołem pasjonatów, ekspertów w dziedzinach mody, urody i zdrowia, którzy wspólnie kreują przestrzeń pełną inspiracji dla każdego, kto pragnie odkrywać swój indywidualny styl oraz troszczyć się o swoje dobre samopoczucie. Razem z nami wkroczcie w świat najnowszych trendów, praktycznych wskazówek dotyczących pielęgnacji i zdrowego życia, tworząc razem z nami unikalną podróż w stronę lepszego i piękniejszego "ja". Dołączcie do naszej społeczności, aby razem kształtować swój niepowtarzalny wizerunek i zdrowy styl życia, który odzwierciedla wyjątkowość każdej osoby.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Buty Lanqier