Swoboda i komfort

Zajęcia sportowe wiążą się z dużą dawką ruchu. Aby wykonywać je zupełnie swobodnie musimy zadbać o wygodne i podatne na rozciąganie ubrania oraz oczywiście odpowiednio dobrane obuwie (nawet na basen zabieramy klapki).

W czym na trening?

Najważniejsza zasada to taki strój, w którym czujemy się wygodnie.
Dodatkowym warunkiem musi być zgodność z regulaminem danego obiektu oraz dopasowanie go do pory roku i pogody, jeżeli zajęcia odbywają się na zewnątrz.

Na rynku jest ogromny wybór modeli, materiałów i marek, które można dobierać zgodnie z upodobaniami, preferencjami, modami czy cenami.


Każda firma próbuje wybić się czymś niezwykłym i charakterystycznym. W zasadzie przy takim dostępie producentów do różnorodnych fasonów i dzianin wybicie się na tle innych daje na przykład specjalizacja w ubraniu dla konkretnej dyscypliny sportu lub podejmowanej aktywności.


I tak mamy firmy, które są rozpoznawalne dla pływaków lub lekkoatletów. W innym sklepie zaopatrują się piłkarze, a w jeszcze innym spotkamy hokeistów na lodzie lub na trawie. Innych marek poszukują
panie chodzące na fitness, innych pożądają rowerzyści czy koszykarze.


Można wymieniać i sprzeczać się która metka proponuje lepsze i praktyczniejsze rozwiązania i czy rzeczywiście jest ona gwarantem wygody w czasie treningu, bo czasami decydujące znaczenie mają zupełnie indywidualne preferencje noszącej odzież osoby.
Naprawdę czasami można się w tym pogubić i bez skorzystania z fachowej porady sprzedawcy lub opinii znających się na rzeczy osób, pójść na skróty i dokonać zakupu towarów z tak zwanej ”górnej półki”, czyli najdrożej.


Od wielu lat na rynku dominuje odzież z elastycznych materiałów dobrze odprowadzająca pot i umożliwiająca swobodne oddychanie skóry. Jest też bardzo praktyczna w utrzymaniu czystości, bo łatwo się ją pierze.

Bardzo istotnym elementem stroju sportowego jest obuwie. Tutaj należy dołożyć wiele starań do jego prawidłowego doboru, odpowiednio do preferowanej dyscypliny aktywności fizycznej. Ten zasadniczy komponent garderoby uczestnika treningu ma często decydujące znaczenie dla komfortu, intensywności i czasu wykonywania ćwiczeń. Dla wyczynowca potrafi stanowić detal decydujący o wyniku końcowym zawodów.

Wiele sklepów, zwłaszcza dużych sieciówek, oferuje dzisiaj stroje treningowe wyeksponowane na odrębnych stoiskach sportowych. Są to całkiem profesjonalnie opracowane propozycje odzieży, którą z powodzeniem i bez kompleksów można wykorzystać na treningach. Każdy może tam wybrać coś dla siebie przy okazji innych zakupów.