Strona główna
Pielęgnacja
Tutaj jesteś
Pielęgnacja

Jaki makijaż będzie idealny dla blondynki?

Data publikacji 2 listopada 2019

Każda z nas chce wyglądać pięknie, podkreślić swoje zalety a ukryć wady. Kluczem do sukcesu może okazać się dobrze wykonany makijaż. Makijaż powinien być dopasowany do naszej urody. Jako że włosy okalają całą naszą twarz, musimy wziąć je pod uwagę przy wyborze kosmetyków.


Nie podlega wątpliwości, że makijaż dla blondynki musi różnić się od makijażu brunetki. Pytanie więc, jak powinny malować się blondynki, a czego powinny unikać?


Makijaż dla blondynki jest jednym z najbardziej specyficznych. Wynika to z faktu, że blondynki obdarzone są zazwyczaj jasnymi, niebieskimi oczami, porcelanową cerą a niejednokrotnie niemal niewidzialnymi rzęsami i brwiami. Taki typ urody wymaga specjalnego traktowania.


Aby wykonać idealny makijaż dla blondynki należy używać pastelowych odcieni. Nie obciążą one skóry, nie spowodują uczucia ciężkości a jednocześnie rozświetlą buzię i nadadzą jej blask. Jasna skóra wymusza na nas unikanie cieni fioletowych i szarych, gdyż twarz wygląda przy nich na zmęczoną.


Podstawą makijażu zawsze jest podkład. Blondynka powinna wybrać bardzo jasny odcień. Zazwyczaj powinna unikać podkładów z różowymi tonami, by nie podkreślić zaczerwienienia skóry. Idealne będą natomiast wszelkie odcienie porcelany.
Idealny makijaż dla blondynki powinien skupić się na uwydatnieniu oczu i zaakcentowaniu ust. Aby uzyskać jak najbardziej naturalny wygląd blondynka powinna zrezygnować z czarnego tuszu do rzęs na rzecz brązowego. Jeżeli lubi używać eyelinera, także najlepiej sprawdzi się kolor brązowy. Do delikatnego codziennego makijażu dla blondynki najlepsze będą naturalne, ciepłe odcienie cieni do powiek. Aby rozświetlić oczy blondynka może pomalować powieki cielistym, błyszczącym kolorem. Biała kreska na linii wodnej oka będzie świetnym wykończeniem makijażu oczu blondynki.
Makijaż ust jest wisienką na torcie.

Blondynki w tym temacie mają ogromne pole do popisu. Usta blondynki świetnie wyglądają w błyszczykach, szminkach o beżowych i morelowych tonach a także w delikatnej czerwieni. Panie o bardzo jasnej karnacji powinny jednak zrezygnować z głęboko czerwonych i krwistych pomadek.
Blondynki powinny unikać ciemnych pudrów, bronzerów i samoopalaczy by nie dodać sobie lat.


Powyższe zasady są bardzo ogólnikowe. Każda kobieta powinna indywidualnie dobierać makijaż do swojej urody. Pamiętajmy jednak by makijaż był uzupełnieniem naszego wyglądu a nie sztuczną maską. W makijażu kobieta powinna czuć się komfortowo i pięknie, a nie przerysowanie. Jeżeli nie potrafimy dobrać odpowiedniego makijażu do własnej urody, możemy poradzić się specjalistów.

śniegowce dla dzieci

Redakcja galeriaobuwia.pl

Witajcie na naszym modowym szlaku piękna i zdrowego stylu życia! Jesteśmy zespołem pasjonatów, ekspertów w dziedzinach mody, urody i zdrowia, którzy wspólnie kreują przestrzeń pełną inspiracji dla każdego, kto pragnie odkrywać swój indywidualny styl oraz troszczyć się o swoje dobre samopoczucie. Razem z nami wkroczcie w świat najnowszych trendów, praktycznych wskazówek dotyczących pielęgnacji i zdrowego życia, tworząc razem z nami unikalną podróż w stronę lepszego i piękniejszego "ja". Dołączcie do naszej społeczności, aby razem kształtować swój niepowtarzalny wizerunek i zdrowy styl życia, który odzwierciedla wyjątkowość każdej osoby.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?