Strona główna
Buty
Tutaj jesteś
Buty

Jak czyścić białe buty?

Data publikacji 15 września 2019

Posiadanie białych butów jest czymś przyjemnym. Oczywiście mogą to być buty skórzane, z materiału skóropodobnego, tkaniny lub na przykład z gumy – jednak wszystko one mają jedną cechę wspólną. Zmieniają kolor. Nie ma szans, aby biały kolor bez względu na użyty do stworzenia obuwia materiał nie zabrudził się, nie zżółkł lub nie zmienił koloru na szary. Takie buty to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim obowiązek.

Jak czyścić białe buty?


Skórzane szpilki w kolorze białym być może będą nastręczać najmniej problemów w kwestii ich czyszczenia, jednak nie można o tym zapominać. Po zakupie takiego obuwia trzeba przeprowadzić impregnację, która pozwoli zminimalizować ewentualne zniszczenia występujące podczas normalnego użytkowania. Jeżeli zabezpieczymy skórę specjalistycznym impregnatem to nie dosyć, że zachowa ona swój kolor na dłużej, ale również kształt i strukturę. Jednakże nawet po zaimpregnowanie należy pamiętać o czyszczeniu obuwia po każdym wyjściu miękką szmatką oraz o ich pastowaniu przezroczystą, przeznaczoną dla nich pastą. Kilka razy do roku należy oczywiście powtórzyć impregnację.


Gumowe balerinki być może są wygodne, a ich utrzymanie w czystości wydaje się być niezwykle proste – i tak w istocie jest. Być może tylko nie nadają się one do długotrwałego użytkowania w ciągu upalnego dnia, gdyż nie dają skórze stóp oddychać.Wystarczy je czyścić miękką szmatką, a od czasu do czasu płynem do mycia naczyń i ciepłą wodą pamiętając, aby nie moczyć całych bo mogą się zwyczajnie rozkleić.


Trampki są białym obuwiem, które należy do najbardziej popularnych, jednakże połączenie tkaniny z gumowym noskiem i podeszwą jest odrobinę problematyczne przy czyszczeniu – oczywiście tylko dla osób, które nie znają kilku trików. Od czasu do czasu można takie obuwie prać w pralce, ale nie może to być czynność zbyt częsta – obuwie może się rozkleić, zdeformować i wytrzeć co znacznie obniży estetykę ich wyglądu. Z zabrudzeniami codziennymi warto walczyć na bieżąco, aby na butach nie pozostawały plamy stare i trudne do usunięcia. Tkaninę można czyścić płynem do mycia naczyń, mydłem lub płynem do prania, natomiast z gumą dobrze radzi sobie pasta do zębów, która rewelacyjnie je wybiela niewielkim nakładem pracy właściciela. Dobrym pomysłem jest zastosowanie proszku do pieczenia lub sody, które w połączeniu odrobiną soku z cytryny rewelacyjnie poradzą sobie z każdą plamą.


Jeżeli chcemy się pozbyć z butów zapachu wystarczy nasypać do nich sody i pozostawić na noc, a następnie wytrzepać buty i nosić – nic prostszego.

śniegowce dla dzieci

Redakcja galeriaobuwia.pl

Witajcie na naszym modowym szlaku piękna i zdrowego stylu życia! Jesteśmy zespołem pasjonatów, ekspertów w dziedzinach mody, urody i zdrowia, którzy wspólnie kreują przestrzeń pełną inspiracji dla każdego, kto pragnie odkrywać swój indywidualny styl oraz troszczyć się o swoje dobre samopoczucie. Razem z nami wkroczcie w świat najnowszych trendów, praktycznych wskazówek dotyczących pielęgnacji i zdrowego życia, tworząc razem z nami unikalną podróż w stronę lepszego i piękniejszego "ja". Dołączcie do naszej społeczności, aby razem kształtować swój niepowtarzalny wizerunek i zdrowy styl życia, który odzwierciedla wyjątkowość każdej osoby.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Buty Lanqier