W jaki sposób można pielęgnować skórę wieczorem?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że w nocy nasza skóra bardzo intensywnie się regeneruje, dlatego też warto właśnie wtedy o nią odpowiednio zadbać. Porządne kremy na noc przynoszą zdecydowanie lepsze rezultaty niż kremy w ciągu dnia. Nocna pielęgnacja skóry nie jest jednak prostym zadaniem, dlatego też warto jak najszybciej dokładnie zapoznać się z niniejszym artykułem.

Czy warto pielęgnować skórę w nocy?

Noc to idealna pora nie tylko na dożywianie, ale również na regenerowanie skóry. To właśnie wieczorem procesy regeneracyjne są bardzo intensywne. Wynika to oczywiście z tego, że podczas snu automatycznie wzrasta temperatura skóry oraz mikrokrążenie. W trakcie nocy nasz organizm pozbywa się z ciała wielu zanieczyszczeń, dlatego też warto postawić na porządne preparaty, dzięki którym przyśpieszymy proces usuwania toksyn z układu limfatycznego. Podczas snu skóra doskonale wchłania składniki kremów i co najważniejsze włókna błyskawicznie regenerują się. Dzięki odpowiednim kosmetykom można odbudować całą powierzchnię naskórka. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że podczas snu nasza skóra wyrównuje poziom wody w poszczególnych tkankach, dlatego też właśnie wtedy należy postawić na kompleksową pielęgnację.

Na jakie kremy postawić?

Kluczem do sukcesu jest oczywiście to, aby postawić na porządne kremy na noc, co niestety nie jest prostym zadaniem. Oferta na rynku jest bardzo szeroka i różnorodna, dlatego też łatwo pogubić się we wszystkich nowinkach. Godne polecenia są przede wszystkim kosmetyki, które w swoim składzie zawierają retinol, który odpowiada za regenerację naskórka i spłycanie zmarszczek. Naturalne kosmetyki powinny zawierać w swoim składzie również kwasy owocowe. W dużej mierze to właśnie dzięki nim można pobyć się nieprzyjemnych dla oka przebarwień i znacząco zwiększyć produkcję kolagenu. Krem na noc powinien posiadać również koenzym Q10, który z kolei zwalcza wolne rodniki i doskonale ujędrnia skórę. Nie można zapominać również o witaminie E i C, które przyśpieszają syntezę komórkową.

Nocna pielęgnacja skóry od a do z

Zakupienie odpowiednich kosmetyków to dopiero połowa drogi do sukcesu. Aby nasza skóra prezentowała się bardzo okazale należy przestrzegać kilku prostych zasad. W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, aby zawsze zmywać makijaż. Dzięki skutecznemu demakijażowi, bez żadnego większego problemu można przystąpić do pielęgnacji. Korzystając z mleczka warto zwrócić uwagę przede wszystkim na makijaż, który znajduje się w okolicach oczu. Jeżeli nie usunie się dokładnie makijażu, to niestety mogą pojawić się na skórze wykwity, które niszczą cerę. Na noc warto stosować specjalne masła i oleje, które pomogą zregenerować skórę. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszy się popularne masło shea, które rewelacyjne nawilża i zmiękcza skórę. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że noc to idealna pora na nawilżające maseczki, dlatego też warto systematycznie korzystać z ich olbrzymiego potencjału.