Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda

Jak dobrać wyposażenie snowboardera – kurtki

Data publikacji 5 października 2019

Kompletowanie wyposażenia na snowboard może okazać się czynnością problematyczną. Aby w spokoju i z pełną świadomością dobrać najtrafniejszy sprzęt warto zapoznać się z zasadami obowiązującymi podczas jazdy, jak również prześledzić najnowsze trendy sportowe. Pierwszym i najważniejszym elementem jest wybór deski snowboardowej, jak również wiązań i butów. Deska powinna być dopasowana do wzrostu sportowca, jak również jego umiejętności i zaawansowania. Do ślizgu należy dobrać odpowiednich rozmiarów wiązania, które będą mocno i komfortowo trzymać nogi przy sprzęcie. Buty to kolejny element wyposażenia, który sprawi, że jazda będzie przyjemna i bezpieczna.

A co z odzieżą? Jakie części garderoby powinny znaleźć się na wyposażeniu snowboardera?

Po pierwsze wybieramy kurtkę na snowboard. Odzienie wierzchnie jest bardzo dobre, a przy wyborze odpowiedniego modelu należy kierować się kilkoma podstawowymi zasadami. Główną z nich powinna być wygoda użytkowania, jak również możliwość swobodnego poruszania się w niej. Kolejnym kryterium należy uznać materiał, z jakiego wykonana jest odzież. Powinien on być trwały, paroprzepuszczalny, odporny na wiatr i opady. Ponadto dobra kurtka musi podsiadać odpowiednią podszewkę, która uniemożliwi przedostanie się śniegu pod płaszcz. Wszelkie membrany, osłony kieszenie, zapięcia, kaptury, czy zaczepy to dodatkowe elementy funkcjonalnej odzieży.
Kolejną, ważną częścią stroju są spodnie narciarskie lub snowboardowe. Podobnie jak kurtka powinny być dopasowane do wielkości i rozmiarów sportowca, jak również nie mogą ograniczać ruchów. Wygodne spodnie wyposażone są w szelki, które uniemożliwiają przemieszczanie się garderoby oraz jej zsuwanie. Dopasowany strój powinien zapewniać ciepło, jednocześnie nie powodując przegrzania się organizmu. Ruch w całym kombinezonie powinien być swobodny, pewny i bezpieczny.

Kolejnymi elementami wchodzącymi w skład wyposażenia snowboardera są:

  • bielizna – najlepiej termiczna, dopasowana i posiadająca cechy odzieży sportowej,
  • bluzka lub podkoszulek – również powinien posiadać cechy termoizolacyjne dzięki, którym organizm nie poci się i nie wychładza,
  • skarpetki – najlepiej długie podkolanówki, które odciążają mięśnie i stabilizują stawy. Idealnie sprawdzają się skarpety kompresyjne,
  • rękawiczki – wygodne, ciepłe, nieorzekające,
  • czapka, kask, kominiarka – zabezpieczające głowę przed kontuzjami czy stłuczeniami,
  • gogle – stwarzają dobra widoczność nawet w niezbyt sprzyjających warunkach. Dobierane pod względem koloru szkła i odbioru wizualnego świata.

Redakcja galeriaobuwia.pl

Witajcie na naszym modowym szlaku piękna i zdrowego stylu życia! Jesteśmy zespołem pasjonatów, ekspertów w dziedzinach mody, urody i zdrowia, którzy wspólnie kreują przestrzeń pełną inspiracji dla każdego, kto pragnie odkrywać swój indywidualny styl oraz troszczyć się o swoje dobre samopoczucie. Razem z nami wkroczcie w świat najnowszych trendów, praktycznych wskazówek dotyczących pielęgnacji i zdrowego życia, tworząc razem z nami unikalną podróż w stronę lepszego i piękniejszego "ja". Dołączcie do naszej społeczności, aby razem kształtować swój niepowtarzalny wizerunek i zdrowy styl życia, który odzwierciedla wyjątkowość każdej osoby.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

śniegowce dla dzieci